TC1142100B TOMAC 20V Brushless 13mm Cordless Impact Drill 100Nm 620W CE (New Model)
- New model brushless impact drill delivers 100Nm torque and 620W max output.
- 13mm auto-lock metal chuck for secure clamping and fast bit changes.
- 20V Li-ion platform with 2-speed 0–550/0–2000rpm for heavy-duty jobs.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1142100B |
| Product |
20V 100 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS ELECTRIC IMPACT DRILL (13 MM) NEW MODEL |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 620W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-550/0-2000RPM |
| Impact Rate | \ |
| Max Torque | 100 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size |
13mm Auto-lock Ratchet iron clamp |
| Output Shaft Size | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 3.7kg / 3.9kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 49*45*30 cm |
| Net/Gross Weight | 22kg / 23kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI