TC01220172 TOMAC 16V Lithium Charger (2.0A Output)
- Wide input voltage: 110–240Vac, 50/60Hz for global use.
- Stable charging: 16.8V/2.0A with constant current + constant voltage (CC/CV) charging.
- Practical build: Single charging port, European plug, 1.5 m VDE2×0.5 power cord, 0.18 kg lightweight.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC01220172 |
| Product | 16V Lithium Charger (2.0A Output) |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 16V |
| Input | 110V-240Vac/50Hz-60Hz |
| Output | 16.8V/2.0A |
| Accessories |
1.5-meter power cord / VDE 2 * 0.5 Single charging port / European plug |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 0.18kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 15*10*10 cm |
| Net/Gross Weight | 3kg / 4kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI