TC40B TOMAC 40W RMS Portable Bluetooth Speaker, TWS, AUX/USB/AC, BASS Boost (CE)
- 80W peak/40W RMS power with BASS Boost for punchy low-end.
- TWS pairing and two EQ modes for versatile listening environments.
- Rugged jobsite design with AUX/USB/AC inputs and 5V/2.1A USB output.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC40B |
| Product | Jobsite Bluetooth Speaker |
| Power Supply | Cordless |
| Motor Type | Brushless |
| USB Output port | 5V / 2.1A |
| Input voltage | 110 - 240V |
| Peak Power | 80W |
| Rated Power | 40W(20W×2) |
| Interface | AUX / USB / AC |
| Bluetooth Power | 5-30 meters |
| Divers | 2*3" full range drivers |
| Play Modes | AUX/USB/BT |
| Connection Function | TWS pair |
| Two EQ modes | work times / leisure times |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 2.8kg / 3.2kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 55*37*45cm |
| Net/Gross Weight | 16.8kg / 19kg |
| MOQ | 1000pcs |
| Delivery Time | 50 days |
| 20GP | 2040pcs |
| Certificate | CE |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI