TC1327SP TOMAC Rolling Garage Cabinet – 1 Drawer Tool Cart
- 1 drawer for organized tool storage
- 3 shelves for larger equipment
- Side pegboard for tool hanging
- Smooth rolling casters with brake
- Compact design for workshop use
- Overview
- Recommended Products
| Trolley Specification | Details |
| Overall Dimensions | 70*35*67cm(with caster 76cm) |
| Inner Shelf Dimensions | 69*34cm |
| Drawer Dimension | 59.5*30*6.5cm |
| Material | Cold-rolled steel |
| Thickness |
Shelf:0.6mm Post:0.7mm |
| Floor load-bearing capacity | 40kg |
| Overall load-bearing capacity | 100kg |
| Caster Size | 3" |
| Caster Material |
PP 2 swivel, 2 fixed |
| Accessories | \ |
| Quality per Carton | 1pc |
| Package Size: | 72*37*21cm |
| Net/Gross Weight | 12.0kg / 13.0kg |
| 20GP Loading Quantity | \ |
| 40HQ Loading Quantity | 513pcs |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 45 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI