TC1323BP TOMAC Rolling Garage Cabinet – 1 Drawer Workstation Cart
- Integrated pegboard back panel
- 1 drawer for tool organization
- Multi-layer storage shelves
- Ideal for active repair work
- Mobile and space-efficient design
- Overview
- Recommended Products
| Trolley Specification | Details |
| Overall Dimensions | 81.2*42*100cm(with caster 107.5cm) |
| Back Dimensions | 69*2*37.5cm |
| Inner Shelf Dimensions | \ |
| Drawer Dimension | 69*45*5cm |
| Material | Cold-rolled steel |
| Thickness | 0.6mm&1.0mm |
| Floor load-bearing capacity | 20-60kg |
| Overall load-bearing capacity | \ |
| Caster Size | 2" |
| Caster Material | PP |
| Accessories | \ |
| Quality per Carton | 1pc |
| Package Size: | 74*42*16cm |
| Net/Gross Weight | 11.5kg / 12.5kg |
| 20GP Loading Quantity | 550pcs |
| 40HQ Loading Quantity | 1350pcs |
| MOQ | 550pcs |
| Delivery Time | 40 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI