TC12703 TOMAC Rolling Garage Cabinet – 3 Drawer Tool Cart
- 3 drawers for classified storage
- Large bottom shelf for equipment
- Heavy-duty steel construction
- High load capacity design
- Smooth mobility with locking casters
- Overview
- Recommended Products
| Trolley Specification | Details |
| Overall Dimensions | 67.8*45.9*90.8cm(with caster) |
| Tray Dimensions | 67.5*45.6*8.9cm |
| Drawer Dimension | 56.9*40*7.5cm |
| Material | Cold-rolled steel |
| Thickness |
Drawer:0.8mm Frame:1.5mm |
| Shelf load-bearing capacity | 90kg |
| Drawer load-bearing capacity | 35kg |
| Caster Size | 4" |
| Caster Material |
PP 2 swivel with brake, 2 rigid |
| Accessories | \ |
| Quality per Carton | 1pc |
| Package Size: | 73*51.5*48cm |
| Net/Gross Weight | 30.7kg / 33.0kg |
| 20GP Loading Quantity | \ |
| 40HQ Loading Quantity | 690pcs |
| MOQ | 690pcs |
| Delivery Time | 75 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI