TC1203 TOMAC Light Duty 3-Shelf Tool Cart
- Compact size ideal for small spaces
- Cold-rolled steel construction
- 3-tier open storage design
- Smooth rolling casters with brakes
- Suitable for light tools and daily use
- Overview
- Recommended Products
| Trolley Specification | Details |
| Overall Dimensions | 51*26*50cm(with caster 58cm) |
| Inner Shelf Dimensions | 51*25cm |
| Material | Cold-rolled steel |
| Thickness |
Shelf:0.6mm Post:0.7mm |
| Floor load-bearing capacity | 20kg |
| Overall load-bearing capacity | 80kg |
| Caster Size | 3" |
| Caster Material |
PP 2 swivel, 2 fixed |
| Accessories | \ |
| Quality per Carton | 1pc |
| Package Size: | 53*27*17cm |
| Net/Gross Weight | 6.5kg / 7.0kg |
| 20GP Loading Quantity | 380pcs |
| 40HQ Loading Quantity | 950pcs |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 45 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI