TC117222B TOMAC 16V Li-ion Brushless Reciprocating Saw 0-3000bpm 22mm Stroke CE Certified
- Brushless 450W power delivers strong cutting performance and longer tool life.
- 0–3000bpm with 22mm stroke for fast, efficient wood and metal cutting.
- Lightweight 1.3kg body for easier one-hand use and overhead cutting.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC117222B |
| Product | 16V LITHIUM-ION BRUSHLESS RECIPROCATING SAW |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 16V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 450W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Stroke Speed | 0-3000BPM |
| Impact Rate | \ |
| Max Torque | \ |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Reciprocating travel | 22 mm |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 1.7kg / 1.8kg |
| Quantity per Carton | 10pcs |
| Package Size | 54*44*25 cm |
| Net/Gross Weight | 17kg / 18kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI