TC115260A TOMAC 20V Brushless Drill Screwdriver 60Nm 1/4" Hex 2-Speed 580W CE Certified
- 60Nm torque with brushless motor and 580W max output for strong performance.
- 1/4" (6.35mm) hex shank for quick bit changes and secure driving.
- Two-speed 0–550/0–2000rpm for precise fastening and fast drilling.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC115260A |
| Product |
20V 60 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS DRILL SCREWDRIVER |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 580W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-550/0-2000RPM |
| Impact Rate | \ |
| Max Torque | 60 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/4" |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 1.7kg / 1.8kg |
| Quantity per Carton | 10pcs |
| Package Size | 53*40*25 cm |
| Net/Gross Weight | 17kg / 18kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI