TC1152230B TOMAC 20V Brushless Shadowless Light 230Nm 1/4" Hex Impact Screwdriver CE
- 230Nm max torque for tough fastening tasks.
- Shadowless light improves visibility in tight, dark areas.
- Brushless motor delivers longer runtime and lower maintenance.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1152230B |
| Product |
20V 230 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS SCREWDRIVER (SHADOWLESS LIGHT) |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 320W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-1200/0-2200/0-3000/0-3500RPM |
| Impact Rate | 0-1200/0-2500/0-3500/0-3900IPM |
| Max Torque | 230 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/4" |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 2.4kg / 2.5kg |
| Quantity per Carton | 4pcs |
| Package Size | 68*47*36 cm |
| Net/Gross Weight | 18.5kg / 19.5kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI