TC1152230A TOMAC 20V Brushless Impact Screwdriver 230Nm 1/4" Hex 4-Speed 320W CE
- Up to 230Nm max torque for heavy-duty fastening.
- 4-speed control: 0–3500/3000/2200/1200rpm with 0–3900/3500/2500/1200ipm.
- 1/4" (6.35mm) hex shank for quick bit changes and secure driving.
- 4) Website product name (<100 chars)
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1152230A |
| Product |
20V 230 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS SCREWDRIVER |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 320W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-1200/0-2200/0-3000/0-3500RPM |
| Impact Rate | 0-1200/0-2500/0-3500/0-3900IPM |
| Max Torque | 230 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/4" |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 2.4kg / 2.5kg |
| Quantity per Carton | 10pcs |
| Package Size | 44*29*50 cm |
| Net/Gross Weight | 24kg / 25kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI