TC1152180C TOMAC 16V Brushless Multi-Function Screwdriver 180Nm 1/4" Hex & 1/2" Shadowless Light CE Certified
- Multi-function output: 1/4" hex and 1/2" drive for bits and sockets.
- Shadowless light improves visibility in dark corners and tight workspaces.
- 180Nm torque with 4 speeds up to 3200rpm and 3800ipm for control.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1152180C |
| Product |
16V 180 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS MULTI-FUNCTION SCREWDRIVER (SHADOWLESS LIGHT) |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 16V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 220W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-1300/0-2200/0-2700/0-3200RPM |
| Impact Rate | 0-1300/0-2500/0-3300/0-3800IPM |
| Max Torque | 180 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/4"+1/2" |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 2.1kg / 2.2kg |
| Quantity per Carton | 10pcs |
| Package Size | 54.5*49*39.5 cm |
| Net/Gross Weight | 20.4kg / 21.4kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI