TC1122750A TOMAC 20V 750N·m Brushless 1/2" Impact Wrench CE Certificate
- 750N·m torque: Heavy-duty loosening/fastening; supports standard M10–M24 and high tensile M10–M16 bolts.
- 3-speed control: 0–2850/2450/2000 rpm with 0–3100/2800/2100 ipm to match different jobs and reduce overtightening.
- Brushless + 1/2" drive: Efficient, durable brushless motor; 12.7 mm (1/2") square drive fits common sockets.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1122750A |
| Product |
20V 750 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS IMPACT WRENCH |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 480W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-2000/0-2450/0-2850RPM |
| Impact Rate | 0-2100/0-2800/0-3100IPM |
| Max Torque | 750 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/2" |
| Standard Bolts | M10-M24 |
| High Strength Bolts | M10-M16 |
| Bare Machines Weight | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 3.8kg / 4kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 47*30*31 cm |
| Net/Gross Weight | 23kg / 24kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI