TC1122500A TOMAC 20V 500N·m Brushless 1/2" Impact Wrench CE Certificate
- 500N·m max torque for heavy-duty fastening and loosening.
- 3-speed control: 0–2650/2320/1900 rpm for better accuracy.
- 1/2" drive fits M10–M22 bolts; compact body.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1122500A |
| Product |
20V 500 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS IMPACT WRENCH |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 420W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-1900/0-2320/0-2650RPM |
| Impact Rate | 0-2320/0-2980/0-3500IPM |
| Max Torque | 500 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/2" |
| Standard Bolts | M10-M22 |
| High Strength Bolts | M8-M16 |
| Bare Machines Weight | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 3.7kg / 3.9kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 50*37*32 cm |
| Net/Gross Weight | 22kg / 23kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI