TC1122400A TOMAC 20V 400N·m Brushless 1/2" Impact Wrench CE Certificate
- 400N·m torque for fast removal and heavy-duty fastening.
- 3-speed control: 0–2800/2530/2050 rpm for precision work.
- 1/2" square drive fits M8–M20 bolts; compact 1.16kg design.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC1122400A |
| Product |
20V 400 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS IMPACT WRENCH |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 400W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-2050/0-2530/0-2800RPM |
| Impact Rate | 0-2470/0-3050/0-3600IPM |
| Max Torque | 400 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 1/2" |
| Standard Bolts | M8-M20 |
| High Strength Bolts | M8-M16 |
| Bare Machines Weight | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 3.5kg / 3.7kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 44*33*31 cm |
| Net/Gross Weight | 21kg / 22kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI