TC11222100A TOMAC 20V 2100N·m Brushless 3/4" Impact Wrench CE Certificate
- 2100N·m max torque: Extreme power for truck wheel nuts and heavy-duty fasteners.
- 3-speed control: 0–1800/1400/1100 rpm with 0–2300/1850/1150 ipm for controlled output.
- 3/4" drive (19 mm): Handles standard M14–M36 and high tensile M12–M27 bolts; robust build.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC11222100A |
| Product |
20V 2100 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS IMPACT WRENCH |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 700W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-1100/0-1400/0-1800RPM |
| Impact Rate | 0-1150/0-1850/0-2300IPM |
| Max Torque | 2100 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size | \ |
| Output Shaft Size | 3/4" |
| Standard Bolts | M14-M36 |
| High Strength Bolts | M12-M27 |
| Bare Machines Weight | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 8kg / 8.5kg |
| Quantity per Carton | 2pcs |
| Package Size | 47*36*31 cm |
| Net/Gross Weight | 16kg / 17kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI