TC01220173 TOMAC 16V 2.0AH Lithium Battery
- Stable output: 16.8V Li-ion battery pack for cordless tools/devices.
- High discharge: 10C discharge rate for demanding loads.
- Compact build: 18650 cells, 2.0Ah capacity, 0.23 kg lightweight.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC01220173 |
| Product | 16V 2.0AH Lithium Battery |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 16.8V |
| Discharge rate | 10C |
| Cell specification | 18650 |
| Electricity level | 2AH |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 0.23kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 15*13*10 cm |
| Net/Gross Weight | 4kg / 5kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI