TC114260B TOMAC 20V Li-ion Brushless 10mm Auto-Lock Metal Chuck Cordless Drill Driver 60Nm CE Certified
- 60Nm torque for strong drilling and driving performance.
- Two-speed: 0–550 / 0–2000rpm for precision and fast drilling.
- 10mm auto-lock metal chuck for quick bit changes and firm grip.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC114260B |
| Product |
20V 60 NM LITHIUM-ION BRUSHLESS ELECTRIC DRILL (10 MM) |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 550W |
| 2-Speed Control | \ |
| No load Speed | 0-550/0-2000RPM |
| Impact Rate | \ |
| Max Torque | 60 Nm |
| Max Disassembly Torque | \ |
| Chuck Type/Size |
10mm Auto-lock Ratchet iron clamp |
| Output Shaft Size | \ |
| Accessories | \ |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 2.5kg / 2.6kg |
| Quantity per Carton | 10pcs |
| Package Size | 50*44*32 cm |
| Net/Gross Weight | 25kg / 26kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |
| Certificate | CE |


EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI