TC01220179 TOMAC 20V 9.0Ah Li-ion Battery
- High capacity: 9.0Ah for longer runtime.
- High discharge: 10C discharge rate for demanding applications.
- Reliable build: 20.8V, 18650 cells, 0.98 kg.
- Overview
- Recommended Products
| Specification | Details |
| Model | TC01220179 |
| Product | 20V 9.0AH Lithium Battery |
| Power Supply | Cordless |
| Voltage | 20.8V |
| Discharge rate | 10C |
| Cell specification | 18650 |
| Electricity level | 9AH |
| Package Information | Color box |
| Single Package Size | \ |
| Single Net/Gross Weight | 0.98kg |
| Quantity per Carton | 6pcs |
| Package Size | 15*16*10 cm |
| Net/Gross Weight | 7kg / 8kg |
| MOQ | 500pcs |
| Delivery Time | 60 days |

EN
AR
NL
FR
DE
IT
NO
PL
PT
RU
ES
SV
IW
GA
MI